هرآنچه که در مورد روستای آهودشت و خرید ویلا در آن می‌دانیم

آهو دشت ساری

آهودشت، روستایی است از توابع بخش چمستان شهرستان نور در استان مازندران ایران. گفته می‌شود در محل ابن روستا شهری تاریخی به‌نام پایدشت بوده‌است.
این روستا در دهستان ناتل‌رستاق قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۴۵۹ نفر (۳۶۱خانوار) بوده‌است. فاصله این روستا تا شهر چمستان ۳ کیلومتر، تا آمل ۱۵ و تا نور ۲۰ کیلومتر می‌باشد. ضمناً بقعه آقا شاه بالو در این روستا واقع شده‌است. روستاهای همجوار این روستا عبارتند از: کرات کتی، باغبانکلا، شهربند٬سالده علیا٬سالده سفلی و عبداله آباد.
آهو دشت پر از طبیعت شگفت انگیز و زیبا می باشد. روستاهای کوچک اما سرسبز این منطقه فرصت مناسبی در اختیار علاقمندان به طبیعت و آب وهوای دلنشین قرار می دهد.آهودشت منطقه ای زیبا در نزدیکی شهر چمستان می باشد.این روستای زیبا در سالهای اخیر مورد توجه بسیاری از افراد برای خرید ویلا قرار گرفته است. آهودشت یک روستای زیبا در بخش چمستان در شهرستان نور می باشد که دارای تراکم جمعیت بسیار پایینی می باشد . کمی جمعیت و آب و هوای مناسب باعث شده است افراد زیادی علاقمند به خرید ویلا در آهودشت باشند. از آنجا که این روستا در بین مناطق خوش آب و هوا و توریستی مازندران قرار گرفته است به نوعی مکانی برای افراد خوش نشین و کسانی که بنا به شرایط کاری در رفت و آمد بین شهر و روستا هستند می باشد. علت نامگذاری این منطقه به نام آهودشت به دلیل وجود آهوهای بسیار در این منطقه می باشد.قرار گرفتن در حاشیه رودخانه  زارم رود و جنگل های انبوه سخو و منطقه های بکر جذابیت های دیداری زیادی برای بازدید کنندگان بوجود آورده است.

جاذبه‌­های دیدنی روستای آهودشت چمستان:
جاذبه های آهو دشت  بقعه آقا شاه بالو زاهد آملی یکی از مکان­های دیدنی روستای آهودشت می­باشد که در جاده آمل به چمستان واقع شده است. آقا شاه بالو از عرفای اواخر قرن ۷ و اوایل قرن ۸ هجری قمری می­باشد که در آهودشت می­زیسته است و هم اکنون هم بقعه مبارک ایشان در این روستا زیارتگاه جمع عظیمی از افراد مشتاق به علم و معارف و عرفان است. بر روی مرقد این عارف عظیم­الشان بنای آجری با گنبدی مخروطی و تزئینات کاشی­کاری ساخته شده است. گفتنی است که این بقعه که از آثار مهم تاریخی استان مازندران به حساب می­آید هشت وجهی بوده و هر ضلع آن مزین به طاق نماهای بلند و کشیده می­باشد. بر روی بقعه گنبدی هم دو پوش قرار داده شده است که نمای بیرونی آن رک هشت وجهی و پوشش درونی آن گنبد عرق­چین می­باشد. شایان ذکر است که این اثر در سال ۱۳۴۶ به عنوان یکی از آثار ملی ایران ثبت شده است.

چرا خرید ویلا در آهودشت پیشنهاد می شود:
۱-وجود طبیعت بکر و زیبا در این منطقه
۲- جمعیت کم
۳- نزدیکی به مناطق شهری زیبا و خاص چمستان
وجود فرصت های مناسب کشاورزی و باغبانی برای سرمایه گذاری افرادی که به فعالیت در این بخش علاقمند هستند.
برخورداری از زمین های حاصلخیز و باغات میوه در این منطقه یک فرصت شغلی سود آور برای افرادی است که  در کنار زندگی در این منطقه علاقه به داشتن زمین های کشاورزی و باغداری نیز دارند.
قیمت مناسب و تنوع قیمت در ویلای های این بخش
یکی از بزرگترین مزیت هایی که خرید ویلا در منطقه آهودشت برای شما دارد امکان خرید ویلاهای با کیفیت با قیمت های مناسب می باشد.
نوساز بودن ویلاها و جدید بودن خود برخورداری از آب و هوای سالم و تمیز مناسب برای اشخاصی که به دنبال درمان مشکلات تنفسی خود هستند.
خلوت بودن مسیرها و جاده هایی که شما را به این منطقه می رساند.
مسلما شلوغی جاده ها  و ترافیک سنگین از مواردی است که بسیاری از افراد را از سفر پشیمان و خسته می کند. از خصوصیات خوب جاده های مسیر چمستان به آهودشت می باشد.
از امکانات چمستان می­توان به کتابخانه، سینما، دادگستری، شهرداری و … را نام برد. پس اگر دوست دارید ویلایی در شمال خریداری کنید ولی بودجه­ای که دارید زیاد نیست و به دنبال ویلای ارزان قیمتی هستید می­توانید به روستای آهودشت چمستان هم فکر کنید.
چطور از تهران به چمستان آهودشت برویم؟

همانطور که گفتیم، آهودشت روستایی از توابع بخش چمستان است و در شهرستان نور قرار دارد. شهرستان نور بر سر یک مسیر مواصلاتی قرار دارد و از چندین جاده می‌توان به نور رسید. برای رسیدن به چمستان از تهران بهترین و نزدیک‌ترین راه، جاده هراز است. مسیر اول که جاده بهتری هم دارد، ابتدا از شهر آمل می‌گذرد. پس از رسیدن به آمل، کافی است از سمت غرب این شهر وارد جاده چمستان شوید و پس از طی مسافتی حدود ۲۰ کیلومتر از دل جنگل و طبیعت بکر و قبل از رسیدن به چمستان، به روستای زیبا و جذاب آهودشت می‌رسید.
مسیر دومی که می‌توان از تهران به چمستان رسید، کمی طولانی‌تر است اما برای ساکنین کرج و شهرهای غربی استان تهران مناسب است. جاده زیبای چالوس می‌تواند آغازگر مسیر شما به سمت آهودشت چمستان باشد. پس از رسیدن به چالوس و با حرکت به سمت شرق، بعد از عبور از شهرهای نوشهر و رویان به شهر نور می‌رسید. از شهرستان نور تنها با حدود ۱۵ دقیقه رانندگی به سمت جنوب، به چمستان آهودشت می‌رسید.

چمستان، آهو دشت تا نور با دو مسیر امکان پذیر است:

۱) کوتاه ترین مسیر زمانی و مسافتی

حدودا ۲۳ دقیقه و ۱۷ کیلومتر مسافت بین چمستان تا نور است ؛ مسیری بسیار زیبا از مناظر کوه ها و جنگل های بی نظیرش.
چمستان – کردآباد – نصرت آباد – سرکاج – و شهر ساحلی نور
برای رسیدن به سد الیمالات باید این مسیر را انتخاب نمود.

۲) مسیر دوم مسیری از دل جنگل سیاه کلا ی نور

حدود ۳۷ دقیقه زمان و ۲۱ کیلومتر برای رسیدن به نور از مسیر جنگل سیاه کلا، که نسبت به مسیر قبلی چمستان تا نور ۱۵ دقیقه طولانی تر و ۴ کیلومتر مسافت بیشتر لازم است، البته اگر اولویت خاصی مد نظرتان نباشد این مسیر جنگلی هم از مسیر اول، زیبایی های خاص خودش را دارد و هر دو مسیر واقعا زیبا هستند.
فاصله چمستان، آهو دشت تا آمل:
برای رسیدن از آمل به چمستان یا بالعکس منطقی ترین و کوتاه ترین مسیر؛ تنها یک مسیر است که معادل ۲۶ کیلومتر و ۴۲ دقیقه زمان برای رسیدن به این دو نقطه شمالی از کشور، نیاز است.
آمل – آغوزبن – دیورز – سائیج محله – ولیسده – بنفشه ده  – رزک – آهودشت و بالاخره چمستان
روستاهای عنوان شده در این مسیر از روستای حومه شهر آمل و چمستان می باشند.
فاصله و مسیرهای محمودآباد تا چمستان،آهو دشت:
برای پیمایش از چمستان تا محمودآباد همان طور که از عکس مشخص است سه مسیر وجود دارد که از کوتاه ترین مسیر به هر سه خواهیم پرداخت:

۱) از چمستان به سمت عبدالله آباد روید و وارد مسیر جنگلی سیاه کلا نور شوید، بعد اتمام این مسیر جنگلی؛ وارد کمربندی ساحلی مربوط به ایزد شهر و شهرک های ساحلی ایزدشهر؛ پزشکان و آبی کنار – خشت سر و در نهایت بلوار آزادی منتهی به شهر محمودآباد.

۵۳ دقیقه برای پیمایش ۳۶ کیلومتر مهیج جنگلی – ساحلی ( کوتاهترین مسیر از نظر مسافتی )! دلیل طولانی بودن مسیرش از لحاظ زمانی، به نبود بلوار یا کمربندی و دارا بودن مسیر بکر و دست نخورده جنگلی سیاه کلا، مربوط می شود. این مسیر میانبر مسافتی می باشد نه زمانی.

۲) از چمستان به سمت نور روید وارد خط ساحلی ایزدشهر و کمربندی آن شده و پس از عبور از شهرک های ساحلی و خشت سر و در نهایت بلوار آزادی منتهی به شهر محمودآباد.

این مسیر نسبت به مسیر قبلی ۶ دقیقه نزدیکتر ولی ۵ کیلومتر طولانی تر است، به دلیل وجود کمربندی ساحلی ایزدشهر و کاهش ترافیک در این مسیر؛ منجر به کم شدن زمان پیمایش در این مسیر گردیده است.
شمال کشور از مناطق زیبا و دلربایی برخوردار است که بخشی از زیبایی‌هایش را در دل چمستان قرار داده است.

شاید تصور بیشتر مردم بر این باشد که بهترین ویلا‌ها در شمال، گران‌قیمت هستند و آن‌ها نمی‌توانند برای خرید چنین ویلا‌های اقدام کنند. اما این باور کاملاً اشتباه است. جالب است بدانید که حتی ویلا‌های ارزان قیمت با زیباترین نما‌ها و دکوراسیون‌های داخلی نیز وجود دارند و شما می‌توانید به روش‌هایی مانند: پیش خرید و یا خرید ویلا شهرکی، بهترین ویلا‌ها در شمال کشور را در اختیار داشته باشید.
با خرید ویلا در چمستان می توانید از زیبایی های فوق العاده این منطقه از نزدیک بهره و لذت ببرید . در صورت تصمیم به خرید ویلا در چمستان، حتما توجه داشته باشید که چنین مسیری را باید با دقت و بررسی های دقیق به پایان برسانید.

برای خرید ویلا در آهودشت می‌توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه و ویلای مورد نظر خود را جستجو کنید.منتشر شده در ۱۴۰۰/۱۱/۲۸

نام آگهی

واتس اپ

۰۱۱۴۴۶۶۵۶۳۷

پیامک

ایران, مازندران, نور منطقه چمستان ابتدای بلوار شیخ فضل الله نوری روبه روی بهارستان ۱۰

افزودن به مخاطبین